Připojte se k nám na Facebook
Tel Aviv

Tel Aviv

O Tel Avivu

IZRAEL - země, která patří geograficky k Asii, kulturně k Evropě a podnebím spíše k Africe.

Izrael, země Bible a kolébka historie židovského lidu, je součástí pevninského mostu spojujícího tři kontinenty - Asii, Evropu a Afriku. Zde začal před čtyřmi tisíci lety židovský národ rozvíjet své svébytné náboženství a kulturu, která tady existuje nepřetržitě po staletí, ať už v rámci suverénního státu nebo v určitých obdobích pod cizí nadvládou.

Nejdůležitější obchodní a kulturní centrum Izraele je Tel Aviv. Zatímco v Jeruzalémě můžete vidět spíše svatostánky, do Tel Avivu zamiřte za uměním a zábavou. Působí tu totiž nejlepší izraelská divadla, galerie kluby, lákavá je však i zdejší mořská pláž. I když je Izrael zemí velmi nábožensky orientovanou, Tel Aviv patří k velmi svobodným a otevřeným místům a v současné době patří mezi nejpopulárnějším gay destinacím na světě. Pobyt v Tel Avivu se stal v poslední době opravdovou módou a setkávají se zde gayové z celého světa.

V naší nabídce naleznete i speciální balíčky „gay packet“na 4 až 5 nocí, kdy navštívíte během Vašeho pobytu hlavní zajímavá místa jako Jerusalém a Mrtvé moře, ale také si užijete bohatého nočního života. 

Tel Aviv je známý jako jedna z nejlepších a nejpřátelštějších G/L destinací. Přijďte poznat  Izrael, kde si můžete dopřát si nezapomenutelné zážitky v kosmopolitním městě.

Pulsující scéna Tel Avivu žije oslňující noční život, skvělé restaurace, stylové butiky na rušných ulicích a kavárny, ideální místo pro lidi, kteří milují svobodu.

Pláže

Tel Aviv je známý pro své nekonečné pláže. 14 km dlouhé,  nádherné modré moře, otevřený obzor, slunce a spousta příjemných  lidí. Pláže v Tel Aviv jsou ideální místo pro strávení Vaší dovolené.

Podél pobřeží najdete promenádu, na která je vždy rušno. Nebojte se vyrazit na kole, běhat, jít si zaplavat nebo si vychutnat desítky restaurací, kaváren, hospod, diskoték a mnoha akcí na pláži.

Gaash Nude Beach

Dostat se k ní je snadné, ale získat full opálené tělo není nikde tak snadné jako zde. Buďte si jisti, že na Ga'ash nudistické pláži nebudete nikoho zajímat a  nikdo si Vás nebude všímat. Ga'ash je populární gay pláž mimo Tel Avivu  je téměř vždy plná.

Hilton Beach

Známá pláž v gay komunitě - pláž se nachází v blízkosti hotelu Hilton, je ideálním místem kde se můžete setkat s mnoha opálenými muži.

Gordon Beach

Nachází se přímo přes ulici Gordon, na jihu u přístavu. Pokud je volejbal Vaše oblíbená hra, určitě si zde zahrajete.

Metzitzim Beach

Nachází se na sever od pláže, láká i místních obyvatele a turisty.

Bary

THE DOME

S jedním z největších dancefloors ve městě. Chill – out prostor nabízí únik před davem.

BARZILAY CLUB

Od té doby, co se klub otevřel v roce 2004 je jedním z předních alternativ pokud jde o hudbu a zábavu. 

HAOMAN 17

Byl v Jeruzalémě nejznámějším podnikem více než 10. let, než se v roce 2005 přestěhoval do Tel Avivu. Novější verze je mnohem větší a pravidelně zde vystupují mezinárodní DJs. Důraz je kladen na image klubu, kde si můžete vychutnat také sushi u baru nebo zatancovat v místnosti ozdobené vodopády a palmami.

TLV

Tento klub (jeden z nejoblíbenějších v Tel Avivu) používá kód místního  letiště jako své jméno. Ale nachází se na Old Port. Umělecké osvětlení a energický dav, se zde baví velmi často až do rána s Dj(hrál tu Tiesto i Paul Oakenfold). Pořádají se tu speciální noci pro G/L turisty, na které bývají ohromné fronty.

VELVET

Usiluje o formálnější návštěvníky. Součástí klubu je restaurace, salonek a jídelna. Klub slibuje elegantní tanec na prostorném tanečním parketu, kde se převážně hraje house music a elektronické zvuky. 

VOX

Tento moderní klub je skvělé místo pro seznámení, pozvání na drink a tanec na různých úrovních. Jsou tu tématické večery, včetně týdenní gay party.

Restaurace

CAFÉ CAFÉ

Tento řetězec kaváren má několik poboček po celém městě, kde můžete sedět venku a vychutnat si čerstvě vylisované ovocné šťávy a lehká jídla. Je to dobrá volba pro snídani.

MANTA RAY

Začněte den s čerstvým vzduchem z pláže. Manta ray je vždy plná kdykoliv během dne a zejména na večer, nejlepší je jít hned ráno, když mají čerstvě upečený chléb, francouzské toasty, sýry a vejce. Po zbytek dne menu nabízí čerstvé ryby a pokrmy z mořských  plodů.

ORNA AND ELLA

Tato slavná kavárna je umístěna na Sheinken ulici, což jí určitě pomohlo k tomu, že během téměř dvaceti let se z ní stala nejoblíbenější místní restaurace. Čerstvé suroviny, které personál koupí na trhu používají k menu, které každý den mění. Nikdy nevíte, co máte očekávat, ale pokaždé Vás to ohromí. Gurmánské variace salátů, těstovin a sendvičů jsou nápadité.

PUAH

Udělejte si přestávku v téhle retro kavárně, když navštívíte Jaffa. Můžete si dát jednoduše kávu nebo lehké jídlo z vynikajících a zdravých salátů a polévek. Můžete sedět uvnitř nebo venku a pozorovat lidi na jejich cestě k blešímu trhu.

SHINE CAFÉ

Jste vegetarián? Pak je toto místo právě pro vás. Je to krásná kavárna s minimalistickým bílým interiérem. I když budete pravděpodobně sedět venku spolu se všemi ostatními. Pokud se kdykoli během dne rozhodnete zastavit se na svačinu nebo si dát šampaňské či koktej, pak je shine café tou správnou volbou. Lehké saláty a sendviče jsou podávány po celý den, stejně tak cappuccino se sójovým mlékem.

Sushi Samba TLV

Pravděpodobně již o této restauraci víte z jiných měst po celém světě, zejména z New Yorku. Je to úspěšná restaurace nabízející zdánlivě neobvyklou japonskou a brazilskou kuchyni. Pobočka v Tel Aviv se nachází v elegantním prostoru zahrnující dvě patra a s barem na nižší úrovni města, odkud můžete sledovat lidi.

Zepra

Kreativní asijská kuchyně Vám nabízí vrchol gastronomických zážitků.

Akce

Tel-Avivu, město, které nikdy nespí, zve návštěvníky z celé Evropy, aby zkusili TLV Purim Karneval. Vzrušující víkend plný kulturních akcí.

Purim je tradiční svátek, během kterého se nosí masky a šíří se radost městěm v průvodu velké maškarády. Během víkendu TLV Purim Karneval (25.února-28.)  se celý Tel Aviv oblékne do šatů a slaví!

Tak si sbalte věci a připravte se na homosexuální událost roku - Purim TLV Karneval 2010.

Každý večer je HOT Tel-Aviv party - gay, lesbická party, kde se hraje elektronická hudba, mega party s hity 80. let, gay hip hop a R & B místních hudebních skupin.

Každý den je HOT Tel Aviv prohlídka města,  místní gay a lesbické kino, restaurace, obchody, tělocvičny, výstavy, hudební pořady, pódiová vystoupení a mnoho dalšího.

Turisté si mohou objednat speciální HOT průkaz online - hot pass je osobní jízdenka, která pojišťuje Váš vstup na víkendové události, funguje také jako osobní pozvání a volný vstup na soukromé akce. HOT pass zahrnuje velké slevy a dárky v tomto unikátním a horkém HOT víkendu.

Kultura, výlety

Jeruzalém

"Zlaté město“, kde sídlili králové a stával Chrám, je dodnes srdcem Izraele, celé jeho kultury, minulosti i současnosti. K němu se vždy upírala víra židovského národa, byl symbolem vyspělé starověké kultury a dodnes představuje bezpochyby nejvýznačnější místo pro židy, křesťany i muslimy po celém světě.
Pokud Jeruzalém navštívíte, budete potřebovat poměrně hodně času, abyste pronikli do nitra zdejšího dění, obešli všechna posvátná místa a pochopili a prožili atmosféru tohoto města. Velmi zvláštním způsobem se tu snoubí naprosto odlišné světy - moderní sekulární s ortodoxním židovským, po staletí málo změněným muslimským, ale i s představami a vírou  křesťanských poutníků. Město je k návštěvníkům velmi vstřícné, a seznámit se s ním proto není těžké. Naopak, obvykle to představuje jeden z nejpříjemnějších zážitků z návštěvy Svaté země.

Klasické umění

Eretz Israel Museum je opravdu složitý pavilon, zaměřený na různé předměty od skla po keramiku. Všechno se zaměřuje na kulturu a historii Izraeli a jsou zde související dočasné výstavy.

Moderní umění

Stálé sbírky najdete v Museum of Art, které zahrnuje vynikající impresionisty z 20. století. Výstavy umělců jako je Picassi, Miró a Pollock. Je tu však i vynikající výběr z izraelského umění.

Mrtvé moře

Každý by měl alespoň jednou za život navštívit Mrtvé moře, nejníže položené místo na naší planetě (408 metrů pod úrovní světového oceánu) a přesvědčit se, že zeměpisci ani lékaři nelžou. Mrtvé moře je opravdu mrtvé, a mnoha nemocným lidem přitom dává živou vodu. Voda v Mrtvém moři je velmi bohatá na magnesium, vápník, uhličitan draselný, draslík, sodík, jód, sulfáty a bromidy. Zdejší prostředí s vodou plnou minerálů, se sluncem bez škodlivého záření a s ovzduším bohatým na kyslík se osvědčilo při léčbě mnoha kožních, revmatických, dýchacích a svalových chorob. Zejména nemocní lupénkou neboli psoriázou mluví o Mrtvém moři jako o zázraku a nejefektivnějších lázních světa. Léčebné účinky Mrtvého moře daly v Ein Bokeku příčinu ke vzniku celé řady moderních i luxusních hotelů a léčebných zařízení. Hotely poskytují svým hostům nejen plné pohodlí, ale i výborné stravování odpovídající danému klimatu a zdravotním potížím. Jsou vybaveny sprchami, sladkovodními bazény, fitness centry. Na plážích je k dispozici černé léčivé bahno, kterým se natírají nejen choří, ale i mladé krasavice, aby byly ještě krásnější. Nebe je zde téměř celý rok bez mraků a sluneční záři se můžete vydávat bez strachu z ozónové díry. Izrael si je vědom unikátnosti Mrtvého moře a jeho blahodárných účinků, které nemají ve světě obdoby, což se samozřejmě promítá do cenových nároků.

White City

Okres White City má největší počet Bauhaus budov a bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Asi 4 000 budov je z období 1930 – 1950 mnoho z nich je dobře zachovalých a ty, které nejsou v dobrém stavu čekají na rekonstrukci. Pokud máte zájem o více informací, pak zamiřte do Bauhaus Centre, kde se prodávají nejen umělecká díla a upomínkové předměty, ale také se tu organizují zájezdy.

White City Eretz Israel Museum

Zde se dozvíte více informací o historii Tel Aviv – Yafo. Bude Vám představena speciální výstava dokumentů, fotografií, videozáznamů a artefaktů, které ukazují příběh tohoto města, nejhorší chvíle v roku 1917 - vyhnání obyvatel Tel Avivu Osmánským guvernérem, násilné střetly mezi Židy a Araby v roce 1920, v roce 1941 letecké bombardování města italskými fašisty Air Force atd.

Ubytování

Hotel Art + ***

Moderní hotel oslavuje klienty směsí architektury a výtvarného umění pod heslem Láska z Tel Avivu“. Nachází se v historické budově ve stylu Bauhaus. Nabízí ideální kombinaci pohodlí a komfortu. Svým návštěvníkům nabízí centrum v Tel Avivu množství barů, restaurací, kaváren, obchůdků a diskoték, nachází se i blízko pláže.

více Více

Hotel Cinema ***

Hotel je určen pro turisty, kteří si chtějí Tel Aviv vychutnat plným doušky. Nachází se v samotném centru města, kousek od velké písečné pláže a z horních pokojů je nádherný výhled na moře. Vybaven nábytkem v retro stylu Svým návštěvníkům nabízí centrum v Tel Avivu množství barů, restaurací, kaváren, obchůdků a diskoték, nachází se i blízko pláže.

více Více

Melody Hotel ***

Moderní design hotel nabízí ideální kombinaci pohodlí a komfortu. Nachází se blízko moře, několik minut od nočních klubů, barů a restaurací v Tel Avivu Port, kde se také nachází dlouhá pláž Středozemního moře. Svým návštěvníkům nabízí centrum v Tel Avivu množství barů, restaurací, kaváren, obchůdků a diskoték.

více Více