Připojte se k nám na Facebook
Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Odpočinek pro tělo i duši...

O Mariánských lázní

O Mariánských lázní

Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí téměř 100. Území současných lázní patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat K.K. Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J.J.Nehra počátkem 19.století výstavbu prvních lázní. Na základě velkolepého projektu architekta V.Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města. V roce 1866 byly Mariánské Lázně povýšeny na město a počátkem 20.století již patřily mezi nejvýznamnější evropská střediska.

Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána. Nejznámějšími dalšími prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův.

Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. V sousedství kolonády stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, na západě, za Hlavní třídou pak pravoslavný ruský kostel sv. Vladimíra a anglikánský kostel.

Zajímavost: Zpívající fontána před hlavní kolonádou má každou lichou hodinu hudební produkci doplněnou ve 21 a 22 hodin scénickým osvětlením.

Ubytování

Parkhotel Golf ****

Leží v poklidném prostředí na okraji lázeňského města v bezprostřední blízkosti 18-ti jamkového golfového hřiště. Ideální pro lázeňské hosty, kteří hledají klid a odpočinek. Centrum Mariánských Lázní je od hotelu vzdáleno zhruba 5 – 10 Minut jízdy. Přímo u hotelu se nachází autobusová zastávka MHD.

Hotel je držitelem certifikátu jakosti ISO: 9001:2000 na své veškeré služby.

více Více