Připojte se k nám na Facebook
Madeira

Madeira

O Madeiře

Madeira patří spolu s Porto Santo k hlavním ostrovům  madeirského  souostroví. Je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky a 978 km od Portugalska.  Rozloha Madeiry je 741 km. Příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro celoroční pobyt zde. Rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu  cca 24°C. Teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě. Navíc  pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud.

Na Madeiře se vyskytuje  unikátní flóra a příroda Vás na Madeiře obklopuje doslova na každém kroku a je rájem pro vyznavače turistiky. Nádherné scenérie se před Vámi objeví ve vnitrozemí v horách.

Pokud dáváte přednost jiným druhům sportu, nabízí se Vám možnost vyzkoušet paragliding, horská kola, jízdu na koni, tenis, či pro odvážnější - zdolat skalní stěnu. Ostrov má také dvě golfová hřiště. Samozřejmostí pro Madeiru je nepřeberné množství vodních sportů např : vodní lyže, surf, wind surfing, potápění, vodní skútr, parasailing, plachetnice, vodní banán...

Pro milovníky historie je jako stvořené hlavní město Madeiry - FUNCHAL. Malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou. Z pobřežní strany je chráněno sopečnými úbočími. V úzkých dlážděných uličkách se tyčí domy s balkony, zatímco na strmých kopcích nad městem jsou rozesety bílé vily. Za pozornost jistě stojí centrum města, kde jsou k vidění překrásné stavby, kostel a muzea.

Na Madeiře, i když to může hodně překvapit žije poměrně hodně homosexuální párů a řada dalších sem jezdí na dovolenou. Existují zde gay pláže u města Ponta Gorda

Nejvíce gay podníků, barů jako Bar to Teatro, restaurací a nočních klubů je v místě zvaném Rua do Bom Jesus - přímo naproti muzea Francisca Franca.

Ubytování

Jardim da Serra ****

Hotel se nachází v překrásné zahradě ve výšce cca 800 metrů n.m. 10 minut jízdy od centra Funchalu, Je umístěn v nádherné přírodě, obklopen vrcholky s výhledem na oceán. Hotel se skládá ze dvou části, historické části pánské usedlosti z 18. století a z moderní části.

více Více

Meliá Madeira *****

Nový, pětihvězdičkový moderní a luxusní hotel se nachází 10 minut od centra Funchalu, pouhých 5 min. od zábavního a nákupního centra, přímo u pobřežní promenády, nabízí úchvatný výhled na Atlantský oceán.

více Více

Hotel Vine *****

Nový, moderní a luxusní boutique hotel se nachází 10 minut od centra Funchalu, přímo u pobřežní promenády, nabízí úchvatný výhled na Atlantský oceán. Hotel vytvořen v nejmodernějším designu, hotel s duší stejně tak, jako dobré víno.

více Více