Připojte se k nám na Facebook
Benátky - Atény

Benátky - Atény

Žhavá plavba do antického srdce světa na jedné z nejnovějších lodí světa Celebrity Equinox.

Gay Cruise

Cena od: 59 590,- Kč

CENA ZAHRNUJE: 9 nocí ve vnitřní kajutě, plnou penzi vč. vybraných nápojů, přístup na kulturní a sportovní akce pořádané během plavby přístavní taxy

CENA NEZAHRNUJE: leteckou přepravu do místa vyplutí a z místa připlutí, cestovní pojištění transfery z /na letiště, fakultativní výlety, sportovní kurzy, delegátský servis

Technická data:

Celebrity Equinox
Délka: 1.033 stop
Počet palub: 11
Kapacita pasažérů: 2 850
Maximální rychlost: 24 uzlů

Program

Program   Připlutí Vyplutí
16.8. Benátky - Itálie   17.00
17.8. Dobrovník - Chorvatsko 11.00 19.00
18.8. Korfu - Řecko 8.00 18.00
19.8. Plavba    
20.8. Istanbul - Turecko 7.00 nocleh
21.8. Istanbul - Turecko 13.00  
22.8. Mykonos - Řecko 9.00 nocleh
23.8. Mykonos - Řecko 5.00  
23.8. Santorini - Řecko 10.00 18.00
24.8. Atény - Řecko 9.00  

1. den BENÁTKY
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění. Po nalodění (zpravidla po 10.00) lze začít čerpat plnou penzi. Vyplutí v 17.00. Benátkám, které leží v laguně se říká tzv. „La Serenissima“ („poklidná“), i když Benátky mají za sebou docela bouřlivou historii. Benátky jsou řazeny mezi jedinečná města. Jsou vybudované na sto osmnácti ostrůvcích v močálové laguně obklopené vodami Jaderského moře. Symbolem Benátek jsou černé štíhlé loďky, gondoly, díky nimž dostaly Benátky svůj typický romantický nádech. Loďky jsou vyráběné ručně z devíti druhů dřeva a svou stavbou jsou uzpůsobené pro plavbu úzkými kanály.

2. den DUBROVNÍK
Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska, starobylé město s přístavem čítající 50 000 obyvatel. Leží v jižním cípu Dalmácie chráněn horou Srđ a vyniká příjemným mírným podnebím a bujnou středomořskou vegetací. Díky jednomu z nejcennějších stavebních komplexů v jihovýchodní Evropě byl v roce 1979 zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.


3. den KORFU

 Druhý největší jónský ostrov je nazývaný též „smaragdový“ díky bezpočtu olivovníků, cypřišů, pinií a citrusů, které pokrývají skoro celý ostrov. Pobřeží je pak lemováno bezpočtem malebných vesniček, přístavů s rybářskými bárkami a tavernami s výbornou tradiční kuchyní, ouzem a vínem. Hlavní město Kerkyra je známé především pro své staré město – labyrint úzkých uliček vklíněný mezi dvě pevnosti.

4. den PLAVBA NA LODI

5. a 6. den ISTANBUL
Istanbul je skutečná směska národností a neuvěřitelného množství lidí. Istanbul je bez lidí jen po ránu, kolem osmé jsou již ulice plné lidí. A to jak v létě, tak v zimě. Nejzajímavější místa se dají navštívit na relativně malé ploše. To je jedna ze skutečných výhod Istanbulu. Téměř všechny významné památky se nacházejí ve čtvrti Sultanahmet. Hagia Sophia, Modrá mešita, Velký bazar a mnoho dalších.

7. a 8. den MYKONOS
Mykonos patří k nejoblíbenějším řeckým ostrovům, hlavně mezi mladými a bohatšími, kteří si užívají zdejší pláže a bujarý noční život. Hlavní město Mykonos Town je centrem veškerého dění na ostrově. Přístavní čtvrť hlavního města je označována jako Malé Benátky, protože zdejší domky jsou postaveny přímo na kraji moře.

9. den SANTORINI
Asi nejznámější kykladský ostrůvek sopečného původu o rozloze pouhých 83 km2. Tento romantický ostrov má každému co nabídnout. Průzračné moře, široké pláže s černým lávovým pískem, taverny s úchvatným výhledem na západ slunce, nebo typické modrobílé kostelíky.

10. den ATÉNY
Během návštěvy této řecké metropole můžete obdivovat spoustu antických památek. Město bylo dvakrát hostitelem letních olympijských her. Pireus určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka. Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy).

Poptávka