Připojte se k nám na Facebook
Alpy - La Toussuire

Alpy - La Toussuire

Savojské Alpy

Gay friendly středisko

v nadmořské výšce 1850

Základní informace o oblasti

Základní informace o oblasti
SAVOIE (SAVOJSKO)
V Savojsku jsou četná moderní zimní střediska, ale také půvabné horské vesničky. Město Albertville je výchozím místem pro dvě údolí: Tarentaise a Maurienne. Nejmodernější a nejvýše položená zimní střediska se nacházejí v již. části této oblasti. Vše tu směřuje k jednomu vytouženému cíli: totálnímu lyžování (Ski Total).
Oblast Tarentaise, prostírající se na horním toku Isery, má 25 areálů zimních sportů, jaké snad nemají v lyžařském světě obdoby. Příkladem tu může sloužit oblast Tří údolí - Courchevel, Méribel a Les Ménuires spolu s Val Thorens - , kde více jak 200 vleků a lanovek nejmodernějších typů spojuje na 500 km upravených tratí a zároveň další stovky kilometrů lyžařských svahů mimo upravené tratě. Většina tratí je vedena nad hranicí lesního porostu.
Údolí řeky Arc proschází územím Maurienne, které je nazýváno lyžařskou oblastí budoucnosti, zejména proto, že se intenzívně pracuje na projektech lanovkového propojení obou oblastí, Tarantaise a Maurienne.
Významným impulsem pro další rozvoj Savojska je rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru o udělení práva na uspořádání XVI. zimních olympijských her městu Albertville. Vzhledem k charakteru a územní rozsáhlosti Savojska budou mít tyto Hry zcela netradiční organizaci.
LA TOUSSUIRE (1 400-2 400 m)
Odbočením ze silnice Chambéry-Albertville se lze dostat do dalšího savojského údolí - Maurienne. Na skok od St-Jean-de-Maurienne leží dvě střediska: Le Corbier a La Toussuire. Níže položené Le Corbier (1 560 m) vzniklo v r. 1967. Sedačky a vleky, startující přímo od moderních objektů střediska, vedou do rozsáhlého území, které se táhne až k ledovci St. Sorlin (3 400 m). Vhodné tratě tu najdou lyžaři všech kategorií. Mezi bývalé místní lyžařské hvězdy patří Jean Noel Augert a FranÇois Macchi.
Starší středisko La Toussuire (1 800 m) má velmi příznivou polohu pro lyžařský sport. Tratě vedou z Grand Truc (2 227 m), Tete de Bellard (2 234 m), Grande Verdette (2 115 m) a Pointe de l’Ouillon (2 432 m). Za příznivých sněhových podmínek lze absolvovat 17 km dlouhý sjezd až do St-Jean-de-Maurienne (567 m).
Le Corbier a La Toussuire tvoří spolu se střediskem Saint-Sorlin-d’Arves poměrně rozsáhlou oblast, nabízející široké možnosti zvláště pro “volné” lyžování na neprojetých sněhových pláních. Údolí Maurienne zůstává i nadále lyžařským územím budoucnosti.

francouzské Alpy

francouzské Alpy

Francouzské Alpy je pomyslný horský systém nalézající se ve Francii a zahrnující do sebe všechna pohoří Alp ležící na území této země. Typické pro Francouzské Alpy nejsou jen vysoké zaledněné hory či obrovské skalní hroty (francouzsky Aiguilles), dramatické soutěsky či rozeklané hřebeny. Nalézá se zde také velké množství horských jezer a ples, alpské louky, pestrá příroda atd. Francouzské Alpy leží na území dvou regionů: Rhône-Alpes a Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Francouzské Alpy jsou geologicky velmi pestré a nejednotné. Vyznačují se složitou příkrovovou stavbou, v které převládají stará krystalická jádra (žula, rula). Na toto jádro jsou místy nahrnuty mladší sedimentární horniny, zejména vápence. Tyto geologické rozdílnosti a značné klimatické rozdíly v jednotlivých oblastech vedly k bohaté tvarové rozmanitosti.

Geografické členění alpských skupin ve Francii je poměrně složité. Výjimkou je hlavní alpský hřeben, který se právě ve Francii lomí ze severu na jih a dále na východ. Nalézá se zde také množství dalších roztroušených horských skupin, kterým se říká „Předalpy“ nebo „Předhůří“.

Francouzské alpské skupiny

 • Chablais-Faucigny (Haute Cime, 3257 m)
 • Masiv Mont Blanc (Mont Blanc, 4808 m)
 • Beaufortain (Roignais, 2999 m)
 • Bornes-Bauges-Aravis (Pointe Percée, 2753 m)
 • Chartreuse (Chamechaude, 2082 m)
 • Vercors (Grand Veymont, 2341 m)
 • Vanoise (Grande Casse, 3852 m)
 • Grajské Alpy (Pointe de Charbonnel, 3752 m)
 • Dauphineské Alpy (Barre des Ecrins, 4102 m)
 • Devoluy (L'Obiou 2790 m)
 • Kottické Alpy (Monte Viso, 3841 m)
 • Drôme (Mont Ventoux, 1909 m)
 • Provensalské Alpy (Tete de´l Estrop, 2961 m)
 • Přímořské Alpy (Cime de Gelas, 3143 m)
 • Ligurské Alpy (Punta Marguareis, 2651 m)

Ubytování

Comborciere **

,,Knížectví,, pro G/L klienty. Tento hotel je pouze pro G/L klienty. Převážně ho tvoří 75% gayů a 25% lesbiček. Přímo od hotelu vedou sjezdovky do oblasti Sybelles (310 km sjezdovek). Součástí hotelu je sauna, restaurace a bar.

více Více